Podnikni to! na MENDELU

Datum a časová dotace
Vždy v úterý, 16:30 - 19:00
Od 5. října do 23. listopadu
8 workshopů
Lokace
Institut celoživotního vzdělávání, E01
Zemědělská 5
Brno
Cena kurzu
  • Zdarma
  • Hrazeno partnerem - Mendelova univerzita v Brně

Na co se v kurzu těšit

Nastartuj vlastní podnikání vedle studia s kurzem, kterým prošlo již více než 6000 podnikavých studentů! Naše kurzy pomohly vzniknout desítkám úspěšných projektů jako Nesnězeno, ReAir nebo GoDeliver a mnohým profíkům na volné noze. Na 8 návazných workshopech ti podnikatel z praxe nasadí podnikavé brýle a naučí tě nejen to, jak podnikatelskou příležitost najít, ale také jak bezpečně a co nejrychleji zjistit, zda tvůj nápad může být úspěšný.

Nezáleží na tom, jestli je tvým snem mít malou firmičku, neziskový projekt, působit jako profesionál na volné noze nebo vybudovat mezinárodní startup. Na konci kurzu budeš mít projekt, který bude mít hlavu a patu a plán jak jej úspěšně rozjet.

 

Harmonogram

Kurz obsahuje 8 workshopů v období dvou měsíců.
5. října - 5. října
16:30 - 19:00
1. Workshop – Byznys nápad

Dozvíš se, co v praxi obnáší začátek podnikání a jakou má v něm roli podnikatel. S lektorem otevřeně prodiskutuješ tvé strachy a motivace v podnikání a taky se naučíš podnikatelské nápady cíleně hledat a mluvit o nich.
12. října - 12. října
16:30 - 19:00
2. Workshop – Štíhlý záměr

Vyzkoušíš si techniku prezentování svého nápadu a naučíš se postupy, jak produkt vytvořit s minimem peněz. Poprvé si dáš celý svůj nápad přehledně na papír a zjistíš, jak odhalit největší rizika tvého podnikání hned ze začátku.
19. října - 19. října
16:30 - 19:00
3. Workshop – Validace problému

Přišel čas odhalit skutečný potenciál tvého projektu na trhu. Proto se naučíš užitečný postup validace, jak systematicky odhalit, zda zákazníci o tvůj produkt mají zájem nebo ne ještě než do něj investuješ první větší peníze.
26. října - 26. října
16:30 - 19:00
4. Workshop – Validace řešení

Bude se tvůj produkt nebo služba zákazníkům líbit? Kolik za to budou ochotni zaplatit? Jak se správně zeptat? Právě to bude obsahem 4. lekce kurzu. Zároveň se také naučíš, jak si tvůj projekt základně přepočítat tak, aby se dalo zhodnotit, zda je udržitelný.
2. listopadu - 2. listopadu
16:30 - 19:00
5. Workshop – Stav projektu

Po první polovině kurzu je čas ohlédnout se zpět a zhodnotit tvůj dosavadní posun. Dozvíš se také informace o tom, kde najít na začátku projektu finance, jak oslovit potenciální investory a na co si dát přitom pozor.
9. listopadu - 9. listopadu
16:30 - 19:00
6. Workshop – Trénink

Tady si vyzkoušíš, jaké to je mluvit o svém projektu před dalšími lidmi. Dostaneš cenné know-how nejen od ostatních podnikavců, ale také od lektora, aby tvoje prezentace před zkušenými podnikateli byla stoprocentní.
16. listopadu - 16. listopadu
16:30 - 19:00
7. Workshop – Den s profíky

Příležitost, kterou zažiješ na Dnu s profíky na začátku podnikání nedostane jen tak leckdo. Odprezentuješ svůj projekt před podnikateli, kteří už velké firmy vybudovali a jsou připraveni ti nejen poskytnout svůj názor, ale také rady, a propojit tě s dalšími klíčovými lidmi důležitými pro rozvoj tvého projektu.
23. listopadu - 23. listopadu
16:30 - 19:00
8. Workshop – Budoucnost

V závěru kurzu budeš mít jedinečnou příležitost poradit se o svých aktuálních projektových výzvách a získat tak know-how, které ti může ušetřit stovky hodin a spoustu peněz. Na konci kurzu budeš mít jasně stanovené akční kroky pro tvůj projekt a plán, jak ho přetavit do reality.

Lektor kurzu

Ondřej Macků
Podnikatel a lektor
Ondřej je podnikatelem a strartupistou, kterému pod rukama prošlo několik menších i jedna větší firma. V průběhu své kariéry zažil několik vzestupů, ale také pádů, mezi kterými si dokázal proklestit cestu zpět. Kombinace těchto zkušeností a vlastní digitální agentury (kde mimo jiné školí a konzultuje klientům i business) je unikátní skladbou know-how v businessové oblasti, kterou lektor rád využívá jak při budování dalších projektů, tak při mentorování a školení dalších lidí.

Partner kurzu

Díky našim partnerům ti nabízíme skvělé kurzy, za které nemusíš nic platit.

Mám zájem o kurz

Informace o tobě

Jaká je tvá zkušenost s podnikáním?
Odkud ses o kurzu dozvěděl/a?