Často kladené otázky

Sepsali jsme pro vás seznam častých otázek a připojili k nim jasné odpovědi. Pokud vám tento seznam neodpoví na vaše otázky, můžete se nás zeptat přímo pomocí kontaktního formuláře na konci stránky.

Pro koho jsou kurzy určené?

Pro ty, kteří již podnikatelský nápad mají a chtějí jej dále rozvinout, ale také pro ty, kteří o podnikání jen uvažují a nápad hledají. Zároveň jsou nabídkou i pro pokročilé podnikatele, kteří hledají cestu, jak nastartovat stagnující podnikání nebo zavádět nové projekty a chtějí si do budoucna osvojit jednoduchý a funkční způsob. Přítomnost účastníků ve všech fázích podnikání je obohacením celé skupiny. 

  • Měsíční kurz (5 setkání) ve městech je určený pro občany daného města a okolních obcí v ORP (obec s rozšířenou působností). Město tak podporuje podnikání svých občanů v regionu. 
  • Dvouměsíční kurz (8 setkání) na univerzitách je určený studentům dané univerzity, případně čerstvým absolventům. Univerzita tak podporuje podnikání svých studentů. 

Co se na kurzu Podnikni to! dozvíte?

Na kurzech Podnikni to! se dozvíte jak najít podnikatelský nápad a následně s ním systematicky dále pracovat. Zkrátka a jednoduše kurz vám pomůže dostat nápad z hlavy do reality, případně jej dále rozvinout.

Na základě čeho určujete kde se kurz koná?

To, kde se kurz koná je dáno tím, ve spolupráci s kterou institucí či městem jej organizujeme. Doporučujeme proto sledovat web Podnikni to! a také Facebook Podnikni to! kde najdete všechny důležité informace.

Platí se za kurzy?

Kurzy jsou zdarma pro obyvatele měst, ve kterých probíhají a pro studenty univerzit, na kterých kurzy probíhají. Veškeré podrobnosti o kurzech naleznete zde na webu v sekci "O kurzech".

Kdy se budou vypisovat nové kurzy?

Kurzy se vypisují zpravidla pro jaro a podzim každého roku. Pro jarní kurzy je to zejména únor/březen a pro podzimní srpen/září. Doporučujeme sledovat web Podnikni to! a také Facebook Podnikni to! a žádný kurz vám neujde.

Jak dlouho kurz trvá?

Nabízíme dva druhy kurzů:

  • Měsíční kurz - pro města, skládá se z 5 workshopů jednou týdně a je určený občanům daného města a okolních obcí.
  • Dvouměsíční kurz - pro univerzity, skládá se z 8 workshopů jednou týdně a je určený studentům dané univerzity, případně nedávným absolventům.

Na podstránce konkrétního kurzu vždy uvidíte, o jaký druh se jedná.

Můžu se na kurz přihlásit i když nemám podnikatelský nápad?

Ano, kurz je určen jak pro lidi, kteří již podnikatelský nápad mají a chtějí jej rozvinout, tak také pro ty, kteří o podnikání jen uvažují a nápad hledají.

Jak se na kurz registrovat?

Do kurzu se zaregistrujete vyplněním registračního formuláře. Ten naleznete v podstránce pro každý jeden kurz Podnikni to!. 

Dělá se záznam z jednotlivých workshopů?

Ne, záznamy nejsou. Je vyžadována osobní přítomnost na kurzu v prezenční formě (v případě online kurzu připojení do hovoru).
Každý účastník průběžně dostává pracovní materiály, se kterými lze i v budoucnu pracovat. Materiály nesdílíme na začátku kurzu všechny najednou, jedná se o interní materiál, který chceme poskytnout pravidelným účastníkům. 

Napište nám svůj dotaz