Podnikni to! ve Varnsdorfu

Datum a časová dotace
Vždy v úterý, 17:30 - 19:30
Od 12. října do 9. listopadu
5 workshopů
Lokace
Městské centrum kultury a vzdělávání
Otáhalova 1260
40747 Varnsdorf
Cena kurzu
 • Zdarma
 • Hrazeno městem Varnsdorf
 • Kapacita kurzu je 26 míst

Na co se v kurzu těšit

Nastartuj vlastní podnikání vedle práce, rodiny nebo studia s kurzem, kterým prošli již tisíce podnikavců z menších i větších měst po celé republice! Pod dohledem místního podnikatele coby lektora kurzu se naučíš, jak nastartovat vlastní projekt s minimem rizik tak, aby tě uživil. Určeno pro občany města i okolních obcí.

Nezáleží na tom, jestli je tvým snem mít malou lokální firmičku, přivydělávat si vlastním projektem při zaměstnání, působit jako profesionál na volné noze z místa, kde žiješ nebo vybudovat mezinárodní firmu. Na konci kurzu budeš mít projekt, který bude mít hlavu a patu a plán jak jej úspěšně rozjet.

Harmonogram

Kurz obsahuje 5 workshopů v období jednoho měsíce.
12. října - 12. října
17:30 - 19:30
1. Workshop – Úvod do podnikání

Dozvíš se, co v praxi obnáší začátek podnikání a jakou v něm má roli podnikatel. S lektorem otevřeně prodiskutuješ své obavy a motivace v podnikání, osvojíš si podnikatelské nápady, naučíš se je cíleně hledat a mluvit o nich.
19. října - 19. října
17:30 - 19:30
2. Workshop – Štíhlý záměr

Vyzkoušíš si techniku, jak prezentovat svůj nápad a naučíš se postupy, jak produkt vytvořit s minimem peněz. Poprvé si dáš celý svůj nápad přehledně na papír a zjistíš, jak odhalit největší rizika svého podnikání hned ze začátku.
26. října - 26. října
17:30 - 19:30
3. Workshop – Validace

Přišel čas odhalit skutečný potenciál tvého projektu na trhu. Proto se naučíš užitečný postup validace, jak systematicky odhalit, zda zákazníci o tvůj produkt mají zájem nebo ne. A to ještě než do něj investuješ první větší peníze.

2. listopadu - 2. listopadu
17:30 - 19:30
4. Workshop – Stav projektu

Každému začínajícímu podnikateli chybí kontakt se zkušenějšími. Ukážeme ti nejen to, kde je najít, ale hlavně jak je oslovit a získat od nich know-how. Navíc si osvojíš praktický postup, jak si na začátku rychle spočítat, kdy bude tvůj projekt ziskový.
9. listopadu - 9. listopadu
17:30 - 19:30
5. Workshop – Milník

V závěru kurzu budeš mít jedinečnou příležitost se s lektorem, zkušeným podnikatelem, poradit o svých aktuálních projektových výzvách a získat tak know-how, které ti může ušetřit stovky hodin a spoustu peněz. Na konci kurzu budeš mít projekt, který bude mít hlavu a patu, a taky plán, jak jej úspěšně rozjet.

Lektor kurzu

Jan Šimek
Hosana Cafe
Jan Šimek byl ještě jako student na konci roku 2015 u založení kavárny Hosana Café ve Varnsdorfu, která je vložená do nákupní galerie s originálním nábytkem a doplňky a která se rozrostla z malého podniku o 2 lidech v tým 15 lidí. Svůj zásadní zdroj inspirace nalezl při své několikaměsíční stáží v australském Melbourne. Je severočeský patriot a jeho přáním je, aby skrze podnikání mohl přinášet přidanou hodnotu celému regionu. Z prodejny, kde si zpočátku člověk mohl koupit kávu na cestu se stala velká kavárna, kde si zákazníci mohou při posezení vybírat i ze zboží, které je obklopuje. Pravidelně o řeční na různých událostech od svateb po konference, podílí se na dobročinných projektech a koncertech. Je hrdý manžel a otec dvouletého syna a jeho životním posláním je inspirovat lidi ke smysluplnému životu.

Partner kurzu

Díky našim partnerům ti nabízíme skvělé kurzy, za které nemusíš nic platit.

 • Jan Martinek
  Jan Martinek
  Člověk dostane feedback na svuj nápad, nové podněty, nové pohledy na problematiku a poznáte nové lidi. Jednoznačne doporučuji.
 • Adéla Kinclová
  Adéla Kinclová
  Kurz mi pomohl namotivovat a získat cenné vědomosti ohledně podnikání. Také jsem získala kontakty na podobně smýšlející lidi se kterými si pomáháme a podporujeme se navzájem. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, ale i pro podnikatele, kteří se chtějí stále posouvat dál.
  Doporučuji! ?
 • Šimon Masničák
  Šimon Masničák
  Kurz Podnikni to! ma naučil nebáť sa podnikania a dal mi množstvo užitočných informácií ako svoje podnikanie vyskúšať a overiť funkčnosť nášho náladu. Na tomto kurze som sa cítil naozaj príjemne.